Menu

bez 3manki

Myśli mniej lub bardziej nieuczesane

24 IV 2019

lestat25

Oscary przyspieszają. W przyszłym roku 92. ceremonia już 9 lutego. Ciekawe czy i inne nagrody też będą przyznawane wcześniej. Jeśli tak, to sezon nagród nabierze tempa. A człowiek jeszcze pamięta, jak Oscary były przyznawane w nocy z poniedziałku na wtorek pod koniec marca. Zmieni się nazwa jednej z kategorii. Od teraz zamiast "Najlepszy film nieanglojęzyczny" będzie „International Feature Award”, czyli „Międzynarodowy Film Fabularny”. Uważam, że do takiej zmiany już dawno powinno dojść. Na przykład po perturbacjach z nominacjami. Bo w dzisiejszym świecie oraz trudniej znaleźć filmy, które są produkowane tylko przez jedną kinematografię.

Dziwne uczucie, gdy ktoś, komu nie kibicowało się, wprost nie lubiło, gdy brał udział w "Masterchefie" daje ci laika.

23 IV 2019

lestat25

Co roku najgorsze polskie filmy nagradzane są Wężami. Wśród kategorii jest żenujący film na ważny temat. Gdyby takie nagrody były przyznawane polskim książkom i była taka sama kategoria, to na co najmniej nominację zasługuje „Oscary. Sekrety największej nagrody filmowej” Katarzyny Czajki Kominiarczuk. Tytułowych sekretów jest tyle, co kot napłakał. Może autorka ma wiedze, ale nie potrafi za bardzo jej sprzedać. Do tego dochodzą błędy. Gwyneth Paltrow nagle stała się brytyjską aktorką.Lyle Wheeler w pierwszym zdaniu jest aktorem, a w następnym scenografem, którym zresztą był. Musical „Gigi", według autorki zdobył 11 statuetek, a tymczasem Akademia była ciut mniej łaskawa, bo film Minneliego ma na swoim koncie 9 Oscarów. I nie jest tak, jak jest w książce, że dopiero "Titanic" wyrównał ten rekord. Bo rok po "Gigi", bank rozbił "Ben Hur" i on ma 11 Oscarów. "West Side Story" w 1962 zdobył 10 nagród Akadami. Ogólnie odnoszę wrażenie, że Czajka Kominiarczuk skupia się mniej więcej na ostatnich 20 latach, a historię ją mniej obchodzi. Po kolejnym przeczytaniu frazy "co ciekawe" miałem ochotę kazać autorce pisać kolejną setkę tego zwrotu, a potem to zjeść. Kolejny zarzut to za dużo statystki. Po jakimś czasie to nudzi. Procenty, procenty niczym w ofercie bankowej. Gdy dowiedziałem się, że na polskim rynku po latach ukaże się nowa książka o Oscarach, ucieszyłem się. Niestety z każda kolejną stroną bylem coraz bardziej zły i sfrustrowany. Raziła mnie słabość tego wszystkiego. Jednak nadal najlepsza książka na ten temat jest pozycja Marka Hendrykowskiego "Historia filmowego Oscara", inna dobra książka to "Polskie Oscary" Bartosza Michalaka. To tez dla mnie kolejny dowód, że jeśli ktoś odniesie sukces w Internecie, nie musi powtórzyć tego w innych mediach.

22 IV 2019

lestat25

Na Lany Poniedziałek, całkiem ładnie się prezentujący i śpiewający pan. 

20 IV 2019

lestat25

Wielka Sobota zawsze będzie mi się kojarzyć z tym filmem. Pierwszy raz West Side Story zobaczyłem właśnie tego dnia w kinie nocnym w TVP1. To był miłość od pierwszego wejrzenia. 

© bez 3manki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci